Cesta na druhý břeh

29. listopadu 2012 v 18:48 |  Záhady
Smrti se bojíme, ale zároveň o ní neustále přemýšlíme a vrtá nám v hlavě. Říká se, že když člověk umírá, před očima mu proběhnou nejlepší momenty jeho života nebo ty, které už ani nenastanou...
A existuje vůbec duševní smrt? Co když po nějakém určitém věku nebo nemoci se tělo začne rozkládat a duše nemá kam jít? Anebo si vybere nové. Ano, to je asi logičtější, když se vám rozpadne dům, taky si najdete nový a nezůstanete na ulici. Možná je to bláhové, ale podle mě po smrti prostě něco musí být.
Ale co? To nikdo neví. Můžeme se jen dohadovat, co je na druhé straně. Ale takové věci jsou moc složité na obyčejný mozek smrtelníka. Podle mě je to tedy nějak takto: Umřeme a naše duše uletí do jiného těla, ale pokud má na tom místě nějaké nevyřízené účty, tak tam zůstane v podobě ducha. Až bude mít vše vyřízeno, tak odejde.
Další život je nám poskytnut proto, abychom napravili chyby, které jsme udělali v těch předešlých. Doporučila bych proto dělat věci s rozvahou a když se naštvete, tak si přeříkat celou abecedu a potom něco říkat nahlas. To už jsem asi ale trochu odbočila.
Další věcí, proč si myslím, že minulé životy existují jsou fobie. Každý nějakou má a neví z čeho. Tak například se někdo bojí už od narození vody. Co když se v minulém životě třeba utopil? Anebo kdo se bojí ohně, tak ho upálili? Proto se těch věcí tak bojíme, abychom neudělali chybu jako minule a neskončili. Nejsem žádný odborník na toto téma, tohle jsou mé názory a asi nejsou nějak shodné s pravdou, jak jsem psala, takové věci jsou prostě nad naše chápání, vše se dozvíme, až náš čas taky přijde. A pokud máte strach ze smrti, máte strach z neznámého, toto téma bylo vždy opředeno tajemstvím. Podle mě není důvod k obavám, smrt je koloběh života, vše jednou končí, vaše tělo nemůže sloužit navždy, ale duše tu bude pořád, vy jste tu pořád...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.