Náměsíčnost

7. listopadu 2012 v 17:45 |  Záhady
Náměsíčnost může být velmi nebezpečná. Ilustrační foto
Náměsíčnost je velmi nemilá věc. Můžeme se při ní zranit nebo dokonce i zemřít. Projevuje se hlavně u malých dětí a v pubertě. Snad každý z nás se už někdy setkal s nějakou formou náměsíčnosti, ať už jde o mluvení ve spaní nebo chození po místnosti.
Lidé si nepamatují, co v noci prováděli, mohou dokonce někomu ublížit nebo ho i zabít. Náměsíčník může dokonce i poslat SMS zprávu! Klidně s vámi může i mluvit a mít otevřené oči, ale raději ho nebuďte a doveďte zpět do postele.
Pokud víte, že někdo z domu, který právě obýváte je hodně často náměsíčný, zamkněte dveře a zajistěte okna. Klíče schovejte někam, kam se nedostane (např. do polštáře). Nedělejte ukvapené závěry a akce, když je někdo jen párkrát náměsíčný! Takové věci se prostě občas dějí, může za to hlavně dědičnost, nedostatečný spánek nebo nepravidelný spánkový režim. Pokud znáte dospělého nebo jste dospělý, který trpý náměsíčností, je nutné tento problém řešit s lékařem, může totiž znamenat neurologickou poruchu nebo užívání drog.
Jedna náměsíčná žena napsala v noci svým přátelům email, ve kterém stálo: "Přijďte zítra a pomozte vyřešit tenhle zatracený binec. Večeře a pití, ve 4 odpoledne. Přineste jen víno a kaviár." Ve druhém stálo jen: "Co se sa..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.