Vegetariánství a spol.

6. listopadu 2012 v 18:47 |  Zamyšlení
Já osobně vegetarián nejsem, už hodněkrát jsem se o to pokoušela, ale úplně vyřadit maso ze svého jídelníčku prostě nemůžu. Ne, že by mi přišlo jako nějaká delikatesa světa (znám i lepší pokrmy), ale nemám chuť ani čas se zaobírat vegetariánským jídelníčkem. Někdy do budoucna to určitě plánuji, ale v tomhle období se musím zabívat i jinými věcmi.
Chápu lidi, co jsou vegetariáni. Buď je jim z masa špatně anebo je jim líto zvířat. Bohužel se najdou i tací, kteří jsou vegetariáni jenom z módy, třeba když jejich oblíbená celebrita nejí maso, nejí ho taky a to se potom podepíše na jejich zdraví, jelikož si neumí pořádně sestavit jídelníček.
Potom mi najednou do hlavy nejde, že jsou lidi, kteří si říkají vegetariáni a přitom nejedí třeba jenom tři druhy masa. To nesnáším. Je snad rozdíl v tom, jestli zabijete krávu nebo kuře? V chuti určitě, ale není dobré dělat mezi zvířaty rozdíly.
A teď se podívejte na sebe: Většina z vás asi bude mít psa/kočku/morče nebo jiného domácího mazlíčka. Váš mazlíček je taky zvíře, ale je to náš mazel, toho přeci nesníme. Ale o tom jsem už psala výše: Jaký je v tom rozdíl?
Nechci vás tu navádět abyste nedej bože jedli vaše domácí zvířátka, chci se jen zeptat: Proč tedy děláme mezi zvířaty rozdíly. Přijde mi to pokrytecké. Proto až budu mít více možností, asi se stanu vegetariánkou. Bude to až za dlouho, ale myslím, že by mi to mohlo prospět. Při nadměrné konzumaci masa budete dost podráždění a nevrlí, hormony, které cpou do kuřat jíte potom vy, takže dospívající holky mohou být z toho dost tlusté.
Co navrhuji jako nejlepší řešení už teď? Začít kupovat maso u šetrných farmářů, kteří zvířátka netýrají, nezavírají je do klecí a necpou je hormonama. Možná se někdo takový těžko hledá, ale naštěstí ještě nevymřeli, čehož bychom měli využít. Abych vám ulehčila hledání, pár odkazů sem dám: http://www.farmanemcova.cz/, http://www.farma-obchod.cz/, http://www.ekokoza.cz/, http://khbees.cz/. To by mohlo pro začátek stačit. Pokud jste nenašli, co hledáte, nevzdávejte to a hledejte dál, určitě se to vyplatí:).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.