Balená či kohoutková voda?

13. prosince 2012 v 12:24 |  Zdravý životní styl
Voda, to je bezpochyby dar, který nám dává život. Bez ní bychom nebyli my ani zvířata, zkrátka nic živého...
V dnešní době vymožeností v technice, oblečení, ale i potraviách se musíme zamyslet nad tím, co bude náš nejhlavnější zdroj pro životní energii, tedy co budeme jíst a pít. Jídlu se budu věnovat i v jiných článcích, teď je na řadě pití. Jistěže můžeme jít do obchodu a tam si koupit, co si zamaneme. Proč ne? Je to chutné, levné a výrobci uvádějí, že i zdravé. Proč si odepírat takový "luxus"?


Četla jsem, že loni Češi utratili za balenou vodu asi sedm miliard korun! Toto číslo je naprosto alarmující a proto jsem se rozhodla tedy napsat tento článek. Uvědomujete si vůbec, že balená voda (a to samozřejmě i různé limonády, alkohol apod.) se jentak neobjeví v obchodě, ale musí si absolvovat dlouhou cestu až do obchodu. Nejdříve je zabalena v nějaké továrně a pak ji naloží do náklaďáku, který jede několik desítek nebo klidně i set kilometrů. Cestou na něho svítí pálivé sluníčko nebo, když je zima, tak je jak na návštěvě u Mrazíka. To ale nevadí, protože v obchodě všechno opraví do vysoké dokonalosti, aby to nevzbudilo ve spotřebitelích žádné podezření. A když ne, nikdo si toho stejně nevšimne, všichni vnímají košík jako celek, ale ne každou potravinu či nápoj zvlášť. To je ale velmi potřeba, protože v dnešním světě Vám potom člověk může podstrčit cokoliv a když Vás zaujme obal či název atd., tak si to prostě slepě koupíte bez jiných doplňujících informací.
Dobrá, moc dobře chápu, že někde, kde není k dispozici vodovodní kohoutek a potřebujete si nutně koupit nějakou vodu, tak prostě jiné řešení není. I v tomto případě je ale nutné dodržet upozornění, které je na většině balených vod napsané: Uchovávejte v chladu a nevystavujte přímému slunečnímu záření. V takové vodě se totiž lépe daří různým bakteriím. Čím větší teplo, tím jich tam máte více a to si klidně dneska lidi pijou.
Každopádně, jak jsem již napsala výše, voda z kohoutku k Vám má bližší cestu. Ta balená je bůhví odkud, ale vy si ji můžete za malý peníz natočit i doma. Co by za to dali v Africe, za takový kohoutek s vodou? Tak si toho važme, jelikož voda na naší planetě při naší šikovnosti už moc dlouho nebude...
Ale pokud máte doma studnu (s pitnou vodou, samozřejmě), tak to bude asi úplně nejlepší, domácí voda přímo od Vás ze zahrady, co víc si přát?
V příštím článku Vám napíšu něco o tom, jak s vodou šetřit a moc neplýtvat, zatím doufám, že tady tohle Vám trochu pomohlo otevřít oči, jelikož je to podle mě velmi důležité téma, které je potřeba probírat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.