Jak ušetřit?

2. prosince 2012 v 13:23 |  Rady
Doba je zlá, někteří musí každý peníz dvakrát otočit, než si něco koupí. Na světě je ale tolik krásných věcí, které bychom doma chtěli mít a bezmyšlenkovitě si je kupujeme. I já musím šetřit, kupuji už jen to, co potřebuji a když už, tak si nechám nějaký čas na rozmyšlenou, než si koupím něco dražšího. Nechci tu vypadat jako nějaká chudinka, co nemá peníze nebo nějaký strýček skrblík, ale někdy není úplně odvěci se zamyslet nad svými výdaji. Mám tu tedy pro vás pár tipů, jak ušetřit na úplně běžných věcech.


Telefon
Nedávej si na telefon měsíční paušál. Pokud mobil nepotřebuješ ke své práci, dobíjej si kredit. Přejdi k operátortovi, který má levnější volání a více zajímavých akcí.

Jídlo
Dělej si nákupní seznam. V supermarketech jsou na tebe nastraženy různé "pasti", které tě přinutí koupit si víc, než chceš. Když si uděláš seznam, tak se budeš více držet toho, co sis opravdu přišla koupit. Také si nekupuj balenou vodu, ta z vodovodu je levnější a čistší!

Knihy
Zaregistruj se do knihovny. Registrace je povětšinou zdrama, nebo za nějaký menší peníz a knih, časopisů nebo cédéček si můžeš půjčit opravdu hodně. Pokud chceš ušetřit na knihách, kupuj si pouze učebnice do školy anebo využívej různých levnějších obchodů, kde seženeš knihu třeba i za 20 korun. Utrácet zbytečně dvě stovky za romány z knihkupectví se určitě nevyplatí. Povětšinou si je stejně přečteš jenom jednou a potom skončí někde na polici bez dalšího využití.

Oblečení
Není špatné si kupovat značkové oblečení, ale opravdu musí mít všechno ve tvém šatníku nějakou značku? Najdi si ve svém okolí takové prodejny, jako třeba "Vše za 10" a podobně. Můžeš tam ulovit moc pěkné, ale hlavně levné kousky.

Sleduj reklamní letáky, můžou tě upozornit na zajímavé slevy a akce, ale nezapomeň kupovat jen věci, které potřebuješ! Pokud ráda tvoříš různé výrobky, můžeš je prodávat po internetu. Stránek zaměřených na tuto tématiku je spoustu anebo si můžeš založit své vlastní! Také sleduj nabídky na internetu, je spousta serverů, které ti posílají emaily a po jejich potvrzení se ti připíše částka např. 2 korun. Zdá se to jako málo, ale když si vytvoříš účet na více takových stránkách a budeš emaily odklikávat každý den, můžeš si tak hodně přilepšit. Stačí si jen do vyhledávače zadat "peníze za email", potom ti už vyjedou nabídky, ze kterých si určitě něco vybereš.
Pokud dostáváš peníze od rodičů, prarodičů, tetiček a tak dále, zkus si část z těchto peněz schovat "na horší časy".
Kdoví, třeba se jednou objeví nějaké nečekané výdaje a pohotovostní peníze se budou hodit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magda Magda | E-mail | 6. února 2015 v 14:43 | Reagovat

Já mám problém u oblečení, že bych proste na sebe nevzala nic, co vím, že už třeba někdo nosil, takže u mě nehrozí, že bych si něco koupila v sekáči. A zase v těch levných prodejnách, kde je tedy to zboží nové a levnější, tak se mi to vůbec nelíbí. Takže prostě nakupuju dražší věci, ale zase to beru přes tuhle stránku http://www.plnapenezenka.cz/kategorie/damske-obleceni , kde dostanu z nákupu nějakou kačku zpět a při mých cenách se to vyplatí:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.