Máš opravdovou kamarádku?

6. prosince 2012 v 14:31 |  Rady
Spousta lidí má kamaráda nebo kamarádku, se kterými je vlastně pořád, ani se od sebe nehnou. Patříš mezi ně, nebo máš kámošku, se kterou si nejsi moc jistá? Bojíš se jí říct, že už s ní nechceš být, protože si myslíš, že tě využívá? A využívá tě ona, nebo naopak ty ji?


Pomocí následujících kritérií můžeš zjistit, jestli má cenu se s někým takovým vůbec bavit:

Vyžírka
Pozveš kamarádku k sobě domů a ona ti všechno sní? Anebo si od tebe pořád chce něco půjčovat a vrátí ti věci za dlouho nebo vůbec? Promluv si s ní o tomhle tématu, měla by se nad sebou zamyslet. Pokud to neudělá, raději to s ní skonči, někdo takový by ti akorát přidělával starosti a zpětná vazba žádná.

Zlodějka
Na tvém stolku leží krásný náhrdelník, který sis právě sama vyrobila. Musíš nachvíli odběhnout do jiné místnosti a kamarádka mezitím odejde. Když se do pokoje vrátíš, náhrdelník je pryč. Napadne tě, že jsi ho musela dát někam jinam, ale teď se ti to nechce řešit. Druhý den jdeš do školy a kamarádka má na krku úplně stejný. Zeptáš se jí, kde ho sehnala a ona odpoví, že si ho vyrobila podle návodu na netu. Ty jí ale nevěříš, jelikož je vážně tvůj, ona pořád zapírá. V lepším případě se ke všemu přizná a vrátí ho, v tom horším si ho nechá. Tak jako tak s touhle holkou už nikdy nemluv. Opravdoví kamarádi nekradou. Raději před ní varuj i ostatní, nikomu nemlžeš zakazovat, aby se s někým bavil, ale menší varování jistě neuškodí.

Lhářka
Jednoho dne si povídáte s kámoškou. Řekne ti, že její rodiče se rozvedli před čtyřmi lety a před týdnem jí zemřela teta.
O měsíc později ti řekne:"Moji rodiče se zrovna rozvádějí, takže jedu zatím k tetě." typický případ lhářky a věř, že ti rozhodně nelže jen v takových věcech.

Siamské dvojče
Jdeš s kamarádkou nakupovat. Uvidíš krásné tričko, které musíš mít a tak si ho koupíš a tvá kamarádka také. V dalším obchodě, vidíš kalhoty, v dalším pásek a v posledním čepici. To vše si pořídíš a druhý den jste s kámoškou jako přes kopírák. Pořád s tebou chce být, musíte spolu chodit i na wc. Musíte spolu být vždy ve dvojci, musíte spolu vždy sedět. Když se bavíš s někým jiným, tak se hned urazí. Řekni mi, koho by něco takového bavilo?

Žárlivka
V jednom kuse dává velmi najevo, že je naštvaná, protože jsi hezčí, úspěšnější nebo chytřejší než ona. Proč se ale sama nesnaží, aby dokázala to samé jako ty? Možná toho chce dosáhnout tak, že bude dělat to samé, jako ty (viz. "siamské dvojče). Na rovinu jí řekni, že tohle tě už nebaví a jděte si každá svojí vlastní cestou.

Trubka
Ve škole propadá a nic neví ani mimo ni. Věčně od tebe chce, abys jí psala taháky a úkoly. Když máte vypracovat společně projekt, vybodne se na to a vše nechá na tobě. A když ne tohle, tak má přinejmenším hloupé kecy, které naprosto postrádají logiku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.