Štíhlost vs. Tloušťka

4. prosince 2012 v 18:55 |  Zamyšlení
Beauty-cute-fashion-girl-favim.com-570734_large
Nejsem tlustá, jsem docela hubená, lehce byste mi nahmatali pátěř nebo žebra. I když má váha je zcela normální, lidi z toho někdy dělají velký humbumk. Zejména starší generace mi připisují, že nejím a že jsem hrozně vychrtlá. Vychrtlá určitě ne, jenom štíhlá. Zato kdybych byla jako kulička, tak by mi neřekli nic a místo toho, aby mě poslali na hřiště, tak by mi ještě přidali na talíř.


Proč se dnes na tloušťku dívá většinou normálně, ale když kolem vás jde někdo hubený, tak všichni řvou, že jste anorektik a tak dál? Abyste věděli, není vždycky úplně taková výhoda, být hubená. Ne, že bych chtěla vážit o pár kilo víc (jsem se svou váhou spokojená), ale při výběru oblečení si musím vybírat hlavně upnutější trika, jelikož větší velikost, než 34 ze mě padá. Občas se už nemohu spolehnout na značkové obchody a začínám lovit u Vietnamců, kde se na mě vždycky něco najde v největší asijské velikosti. Hodně lidí se mě ptá, jaktože mám břicho takové, jaké mám. Inu, já nevím. Nejsem žádná vášnivá sportovkyně, ale žádný lenoch taky úplně ne. Jím docela nezdravé věci, ale s mírou, umím si říct DOST. Někteří lidé to ale bohužel nedokáží nebo mají nějakou nemoc spojenou s nadváhou. Každopádně pro ty, kteří by opravdu potřebovali mám jeden tip, možná omšelý a neustále opakovaný, ale opravdu funkční: HÝBEJTE SE.
To se lehko řekne, ale kdo se k tomu donutí? Pokud se k tomu nedonutíte v hektickém školním roce, naplánujte si na prázdniny nějaký tábor nebo pobyt specializovaný na tuto problematiku. Pokud nic takového nenajdete, jeďte na normální sportovní tábor. Asi vám nebudou vedoucí a hlavně ostatní účastníci tak rozumět, jako na specializovaném táboře, ale pomůže vám to, to je hlavní. Já taky neměla od přírody takovou postavu, jako mám teď. Musela jsem se k tomu velmi tvrdě propracovat buď tábory, nebo ve škole. Musím říct, že jednoduché to opravdu není, ale jsou i horší věci. Zvládnout se to dá, jen to chce odhodlání a motivaci. Motivovat vás může kdokoliv, někdo najde oporu v rodičích, někdo v přátelích, když už máte odhodlání i motivaci, stačí jenom sportovní hřiště nebo nějaká tělocvična a pokud ani to není k dispozici, jděte si zaběhat do lesa a tak podobně. Hlavně nedržte hladovky a nesmyslné diety, neberte hubnoucí tablety a už vůbec sněděné jídlo nezvracejte. A co je důležité: hubnout by měl jen ten, kdo má skutečně nádváhu nebo je obézní, pokud máš váhu normální, je samozřejmě taky dobré cvičit a nabrat tak svaly, ale strávit tři hodiny ve fitku každý den už hraničí s nemocí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marie Marie | E-mail | Web | 28. prosince 2012 v 10:56 | Reagovat

Ahoj, úplně vím, o čem mluvíš :-((( mám rychlý metabolismus, a můžu sníst víceméně cokoli, ale moje tělo se k tomu postaví tak, že ho to prostě nezajímá, a docela ze mě ční kosti :D
Nemusím se nijak snažit. Samozřejmě si uvědomuju, že musím tělu dodávat kvalitní živiny, a dávám si pozor, abych do sebe necpala jenom čokolády a sušenky, i když je pravda, že někdy u televize to do mě leze jedna báseň :) na druhou stranu jsem pořád venku a někde lítám, takže si myslím, že tělu dávám, co potřebuje.

Jeden čas jsem měla ale s váhou hodně problémy, a to bylo v době, kdy jsem přestala spát. Docela jsem na to kašlala a jak všude s oblibou píšou o spánkové hygieně (třeba tady :http://www.kralovske-spani.cz/jak-spravne-spat/ tak to u mě naprosto nehrozilo... pořád jsem večer usínala u telky a jedla jsem si, co jsem chtěla (třeba v tom článku píšou, že by semělo jíst nejpozději 3 hodiny před usnutím) no a taky to podle toho vypadalo, začala jsem hodně hubnout...  a to jakože tak, že to opravdu nebylo hekzý, neměla jsem žádný svaly a dost na mě visela kůže.

Dneska si s tím ale umím poradit, a to především díky sportu a pravidelnému režimu. Tělíčko si na to zvykne a potom funguje jedna báseň :) všem holkám, co mají stejný problém, a nebo naopak, že moc přibírají, doporučju fakt se hlídat... stojíme přece za to, ne?!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.