Nenech se posuzovat podle názoru ostatních

11. ledna 2013 v 16:48 |  Zamyšlení
Někdy je těžké cítit se tak, aby vám nezáleželo na názoru ostatních. Lidi, kterým je jedno, co si ostatní myslí mají vybudované důmyslné "brnění", které je chrání od snižování sebevědomí a podobných věcí. Mohou se s tím narodit nebo si ho vypěstovat v průběhu let. Je jasné, když v dětství slyšíte samé nadávky na svou osobu, tak v dospělosti už takové věci nebudete brát moc v potaz.

Smějí se ti za to, že nemáš pěkné oblečení, obličej, vlasy, že nejsi bohatý, že nejsi vysoký anebo vypadáš jako mrakodrap? Že jsi jiné barvy pleti a nevypadáš "normálně"? Nevěří ti v tom, že bys mohl dokázat něco, v čem tě všichni podceňují nebo něco, co jsi ještě nedokázal? Říkají ti, že na to nemáš, ty někde v hloubi duše víš, že ano, ale názory ostatních jsou příliš svazující a ty to musíš vzdát...
Nenech se vykolejit! Jsi jako vlak, který má jasně stanovený cíl, do kterého chce dojet. Možná jsi na všechno sám a nikdo tě nebere vážně, ale jednou budeš pro svou vyjímečnost slavný, uznávaný anebo při nejmenším šťastný. Lidé, kteří se ti smějí ti závidí. Závidí ti tvůj vzhled nebo tvou odhodlanost. Závidí ti tvé dívání na svět a věci, které oni nikdy mít nebudou. Ať už je to pěkný vzhled, chytrost, peníze či něco jiného, oni to nemají a pokud ano, brzy o to přijdou kvůli jejich nerozvážnosti a odsuzování druhých. Hlavně si na své cestě nenech přehodit vyhýbku nějakým zakomplexovaným blbem, který si myslí, že ví všechno nejlíp. Neví nic! To on je ta nicka, která se cpe do tvé lokomotivy, aby ji mohla řídit. Nedovol jí to! Není na světě nikdo, kdo by mohl řídit tvůj vlak, ale nesmíš mu dát příležitost. Řiď se podle svých rozhodnutí tam, kam tě srdce táhne a rozum schvaluje, nejlépe tam, kde se aspoň půlky takových lidí zbavíš. A když ne, tak si tohle přečti znova:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.