Proč jsou dnes lidi posuzováni podle značek?

9. ledna 2013 v 17:27 |  Zamyšlení
Nevím, jestli to znáte, ale setkali jste se někdy s tím, že někdo někoho posuzoval podle toho, jakou má značku oblečení či doplňků? A nepřijde vám to jako zvrácenost? Inu, řekneme si to takhle: Většinou si moc značkové oblečení neoblékáte a když ano, spíše od levnějších prodejců. Jednou však přijdete se super značkovou (ale hlavně drahou) věcí a všichni vám ji najednou začnou chválit, což nikdy nedělali. Jak má věc drahou značku, tak až teprve je hezká.


Vemte si například slavnou značku Paul Frank. Jsou velmi drazí a většinou mají věci tak kolem tisíce korun (samozřejmě kromě nějakých drobností, školních potřeb apod.).Tašky mají asi za cca dva tisíce a pak si vemte, jaký boom z toho udělá, když s takovou taškou někam přijdete! Přitom bez názvu značky a slavného smějícího se opičáka by ta taška byla jak na nářadí a všichni by se vám za ni smáli.
Takže moje "moudrá" rada zní: Jestli chcete být oblíbení a lichotkami opěvovaní, noste značkové věci. Proč taky nemít každé triko za 600? Ale pokud chcete rozlišit své pravé kamarády mezi vyžírkami, tak se trochu kroťte. Navíc některým lidem může vaše bezostyšné rozhazování peněz připadat, že jste šílení anebo rozmazlení fracci. Není nic špatného kupovat si značkové, ale všeho moc škodí. Proč někdy nedat zbylé peníze na něco užitečnějšího, například na charitu nebo si šetřit třeba na školu? Bohužel, dnes je zvykem, že rodiče dávají svým dětem jen tak peníze do ručičky a pak to jede. Učit děti zacházet s penězmi je dobré, ale dovolit jim, aby si rozhazovali za takové kraviny už ne.
Ale co je opravdu zvrácenost a nikdy to nepochopím je nakupovaní takových blbostí malým miminkům. Pobryndají nebo počůrají tričko za dvacku, tak i za dva tisíce, je jim to jedno, jenom maminky chtějí oslňovat, jak moc se jejich manžel musí snažit v práci nebo kolik mají na rozhazování. Takovým bych vlepila facku! Nechci se nad někým povyšovat, ale kdybych měla dítě, každé peníze navíc bych mu schovala na školné nebo jiné potřebné věci. Děcka se chtěj líbit až tak od puberty (některé vždycky, ale to už je něco jiného), do té doby je jim jedno, jak vypadají nebo co nosí. A do té doby je u mimin ještě čas, tak nevím, co řeší.
Omlouvám se za své poněkud ostré výlevy, ale tímhle syndromem značkových věcí trpí téměř celá škola a tak trochu mi to již leze na nervy. Já taky kupuji značkové, ale jen od levných značek a ve slevě, rozhodně si na to nějak nezakládám. Pokud na sobě nemá osoba pytel od brambor, tak její vzhled vůbec řešit nemusím a nic mi do toho není.
Co byste však chtěli od dnešního zkaženého světa?
401640_350334691647718_464483623_n_large
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peter Fireworks Peter Fireworks | Web | 9. ledna 2013 v 17:37 | Reagovat

Nejvíce nechápu ( a nesnáším ) Conversky. V čem se liší Conversky za dva tisíce od obyčejných kecek za dvě stovky od vietnamců. Logem? No to je teda věc, za to abych tam měl vyšitou hvězdičkou si připlatím o osmnáct stovek víc. Super.

Trošku mi to připomělo jeden případ u nás ve škole. Holka přišla v ošoupaných, starých a rozpadajících se Converskách a všichni říkali jak má krásný boty. Potom přišel spolužák v nových, čistých ale neznačkových keckách a ti kteří tak obdivovali ošoupené Conversky si z něj dělali srandu že nosí boty pro bezďáky. Dnešní mládež umí být holt krutá a předsudky jsou všude.

2 glammie glammie | Web | 10. ledna 2013 v 17:12 | Reagovat

[1]: Máš úplnou pravdu. Ten, kdo nemá nic značkového je v naší třídě úplný outsider a nikdo (kromě mě) se s takovými lidmi nebaví. Je mi líto, kam ta společnost směřuje...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.