Zajímavý život siamských dvojčat

4. ledna 2013 v 17:38 |  Zajímavosti
Abby a Brittany jsou dvě normální holky až na jednu podstatnou věc-mají jen jedno tělo. Dělají vše jako typické holky-nakupují, češou se, líčí a nebo dokonce řídí auto! Každý normální pohyb je pro sestry Henselovy uměním, jelikož musí polovinu těla sladit s tou druhou. Naštěstí se své pohyby umí zkoordinovat natolik, že mohou veslovat, řídit již zmíněné auto, běhat atp. Sestry se narodili se třetí rukou, která jim byla amputována. Existovala i možnost, že by se lékaři pokusili dívky od sebe oddělit, ale riziko, že by jedna nemusela přežít nedávalo jejich rodičům spát, takže tohle řešení zavrhli.


Už od malička vystupovaly v televizi. V šesti letech byly v pořadu Oprah a psaly o nich takové plátky jako Newsweek nebo
Time. Nyní mají i vlastní show s návzvem Abby&Brittany, která mapuje jejich každodenní život. Prestože mají jedno tělo, každá vlastní svůj pas, řidičský průkaz a jiné doklady. Při cestování mají jedno sedadlo na jednu letenku.
A jak to vlatně mají s orgány? Kromě malé třetí ruky, která byla umístěna na hrudníku a následně odstraněna mají i atypický oběhový systém. Ten zahrnuje mimo jiné tři ledviny a tři a půl plíce.
Obě mají jiný vkus, takže se musí vždy domluvit, co si obléknou. Oblečení jim na míru šije švadlena, aby se do něj věšly dv hlavy. "Když byly v pubertě, nosily na rande s chlapci každá odlišná trička, na každé noze jinou botu. To aby každá uplatnila svůj jedinečný vkus," říká jejich matka Patty. I tak je ale jejich romantický život spíše neznámý a pod vlnou různých pomluv a nepravdivých tvrzení. Před dvěma lety se údajně jedna z dvojčat měla zasnoubit, tuto informaci však nepotvrdila.
Když jdou se svými kamarády na místo, kde je hodně lidí, přátelé jsou ostražití. Dávají na dvojčata pozor, aby se je někdo kvůli jejich handicapu nenapadal. A když se jich někdo zeptá, jestli mají dvě hlavy, řeknou: "Ne, máme každá svou"
Obě by prý chtěly mít manžela a dítě. Je to výmysl novinářů nebo pravda? Tak či tak, tyto dvě slečny jsou rozhodně velmi zajímavé bytosti. Těšme se na jejich další osudy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.