Můj názor na dětské populární skupiny

25. března 2013 v 17:42 |  Zamyšlení
Nevím, jestli nějaké takové znáte, na začátek si můžeme říct asi tu nejpopulárnější: 5angels, potom například Diamond Cats, Dalmateens a podobné. V drtivé většině jsou v ČR takové skupiny s dívkami, chalapeckou žádnou neznám. Dnes jsou holky v těchto skupinách už teenagerkami, avšak začínaly už jako osmileté děti (!), což se mi zdá poněkud brzy na nějaké koncerty, nahrávání CDček, natáčení videoklipů a takové věci. Jejich rodiče s tím ale očividně problémy nemají.


Já osobně bych své dítě (kdybych nějaké měla, samozřejmě) nikdy do ničeho takového ani nepřihlásila. U takových skupin nejde o zpěv, členky zpívat jakštakš umějí, co mi vadí je to, že už jako malé děti totálně ztratily dětství. Nebo vám přijde v pořádku focení s našpulenými pusami, zpívání někde v Horní Dolní na koncertě, make-up totálně nepřiměřený jejich věku, extra značkové oblečení...? Potom se však nesmíme divit, že se dnes děcka chovaj tak, jak se chovaj, když mají takové vzory. Jak uvidí, že má tamta triko z Lindexu, tak ho hned chce taky a taky by chtěla tamty líčidla a tamto a ještě támhleto.
A proč děti takové zpěvačky obdivují? Protože mají pocit, že když jsou také dětmi, mají něco společného a mají stejné "problémy". Holky ze skupinek můžou mít problémy maximálně tak ve škole, jelikož docházka tam asi také není úplně ideální, i když prospěch je při jejich popularitě asi moc trápit nemusí. Jinak v těch limuzínách pochybuji, že by se zajímaly o nějaké smysluplné věci. Pro ilustraci přikládám videoklip 5angels s názvem "Pusa tě láká".
Za prvé: I když je jim 14-15 let, to mají ještě času dost na nějaké diskotéky nebo pusy. Ale to by nebyli teenageři, aby tohle nedělali, takže tomu bych nepřikládala takový důraz. Když se ale v klipu prezentují jako hrozně dospělé, proč pijí Olmíky? V dnešní době lidi na diskotéce v jejich věku mají tedy trochu jiné nápoje...
Hmm, to, co je nejvíce zarážející, je text. "Pusa tě láká, venku se smráká..." to by vymyslel i primitiv. Nechci tedy urazit pana textaře, ale co je moc, to je moc. Dále si pak můžeme všimnout až moc častých záběrů na krátkovlasou blondýnu, která je neustále někde uprostřed. Tato holka je dcera manažera skupiny, takže protekce až to bolí a ne jenom v klipu.
Nakonci klipu neustále opakují "Máš čas, máš čas, máš čas...". Myslím, že i ony mají čas...
Já nic nesvaluji na tyto mladé zpěvačky. Ony mají úžasné hlasy, kdekdo by jim je záviděl, ale to, že je s nimi zacházeno již od útlého věku jako s mašinou na vyrábění peněz a to ještě s otcem jedné ze členek, je vážně podlé.
Další klip. Takhle je mohli zmalovat jedině za trest...
A teď do mě!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.