1.díl-Váš vysněný život (Jak začít snít)

2. května 2013 v 19:41
"Všichni jsme jen výsledkem toho, o čem jsme přemýšleli."
Buddha
Dnešní článek začíná citátem Buddhy. Musíme se nad tím ale zamyslet, každý si tato slova může vyložit jinak, někdo hledá vnitřní poselství, někdo zase hltá slovo za slovem, ale nic si z toho neodnese. Proč sem ten citát vůbec dávám? Budu tady psát, jak už nadpis napovídá, jak dosáhnout toho, co si přejete. A jak? Není na tom nic těžkého, jen je potřeba VĚŘIT.


Large
Vidíte ten obrázek? Ten krásný a prostorný dům se dvěma drahými auty, obklopený několika palmami a vsadím se, že vzadu je i bazén. Chtěli byste ho? Někomu se takový styl bydlení třeba nelíbí, to beru, tak si zkrátka místo této fotky dosaďte ten svůj vysněný domek. A neohlížejte se na svou finanční situaci ani jakékoliv další možnosti, prostě si to představte. Zavřete oči a procházejte se po něm, radujte se z něj. Takhle na něj můžete myslet každý den. Klidně si vystřihněte nějaký obrázek z časopisu a nalepte si ho třeba na stěnu. Klidně si s přáteli plánujte takový svůj snový domek, fantazii se meze nekladou.
Někteří z vás si možná teď říkají, že je to zvláštní, že nic podobného předtím nedělali a tak dále...jenomže taková
technika vám může výrazně pomoci k úspěchu. Proč je tomu tak? To stačí jen na něco myslet? Ano, divili byste se, jak to může být jednoduché. Samozřejmě to neznamená, že stačí jen sedět na židli a na domek myslet, musíte pro to i něco dělat, ale každopádně je toto výborná metoda, jak pomoci svým snům stát se skutečností. Víte, proč je dnešní společnost (anebo společenost obecně) tak zatrpklá a nevrlá? Myslí na špatné věci, neumí snít. Místo toho, aby si představovali něco veselého, co nám přináší radost, myslí na své dluhy a samé vraždy a násilí, co vidí v televizi. Jistě, někomu může násilí navozovat radost, ale to jsou zvrácenosti, do tohohle článku to nepatří. Abychom uměli pořádně snít a měli bohatou fantazii, je potřeba hodně číst. Z toho se odvinou vaše myšlenky, vaše představivost. Na televizi se nedívejte, to je jakoby za vás někdo udělal všechnu práci, nemusíte si nic představovat, přijdete k hotovému příběhu a jen ho konzumujete bez pohnutí prstu. Každopádně kniha, to je jen jakási osnova. Spisovatel stvoří kostru příběhu, ale kůži i vnitřní orgány tvoříte jen a jen vy. Proto je každá kniha pro každého něčím jiným, jiným příběhem, jiným zážitkem.
Ale teď je otázka, co číst. Pro navození dobrých, pozitivních myšlenek je důležité číst něco veselého, humorného, klidně i román, podle toho, co máte rádi. Hlavně nečtěte horory. Ani se na ně nedívejte v televizi, pokud se na ni vůbec díváte. Zkrátka negativní myšlenky je třeba zcela eliminovat. A předpokládám, že horor ve vás veselou stopu nezanechá. Budete se celou noc třepat pod peřinou a bát se, ráno budete nevyspalí, přijdete kvůli tomu pozdě do školy/práce...tohle chcete? Negativní myšlenky tvoří další negativa, až z vás zbyde dočista hromádka neštěstí...
Od věci není také vypustit večerní zprávy. Musí tam dávat smutné příběhy a tragédie, aby měli nějakou tu sledovanost, ale vy to vidět nemusíte. Zprávy si hledejte na internetu a kdyby se dělo opravdu něco moc důležitého, stejně se to k vám dostane.
A co si třeba vytvořit takový vlastní večerní program? Místo ohavných zpráv tu bednu vypněte a představujte si váš vysněný život, jak jsem již zmiňovala na začátku. Takže první pravidlo, které je třeba si zapamatovat je: Základním bodem úspěchu je umět snít.
Large
Myslete jenom na pozitivní věci, nic vás nemůže zevnitř ničit!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.