Co v dnešní době znamená láska?

1. května 2013 v 20:24 |  Zamyšlení
Large
Asi si tu nemusíme povídat, že dnešní doba má mnoho technických a vědeckých pokroků. Umíme léčit spoustu nemocí, známe i to, do čeho nám nic není, máme špičkové přístroje. Jediné, co lidstvu ubývá, je podle mě cit. Obyčejný cit a empatie by z člověka udělalo úplně něco jiného. Lidé by rokvetli jako louka, každý by jen zářil. A neříkám, že teď lidi "nezáří", ale tak trochu jinak, než by si někteří z nás představovali. Co dneska znamená s někým chodit, někoho milovat...?


Stačí se podívat na ten mnou proklínaný Facebook. Profilovka s líbajícím se mladým párem, zamilované statusy i soukromé zprávy...vedle toto mnohdy nechybí ani nakrucující se dívky s vulgárním výstřihem, pokud nějaký vůbec mají. To už jsem možná odbočila-přece jen, tohle už je věc partnera, jestli mu přijde v pořádku, že se jeho holka takhle vystavuje...
Každopádně tohle je nějaký cit? Jasně, asi k sobě chovají nějaké sympatie, ale vsadím se, že prostě chtějí někoho mít, nebýt na ocet. Ale co víc: Když se někdo takhle miliskuje s někým, s kým ani nechodí a viděl ho párkrát v životě? Nebo když někdo chodí s každým klukem ve škole minimálně dvakrát? Je to vůbec láska? NE! Je to jen obyčejná póza...
Bohužel, ale je to mu tak, láska se pomalu ze světa začíná vytrácet a za chvíli budou všichni někoho mít jen z donucení...smutná to doba.

Tento článek nemá být nic světoborného, je to jen takové mé ohlédnutí nad věcmi, kterými jsem někdy i nechtěným svědkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.