Legalizace marjánky z pohledu mého

13. května 2013 v 12:30 |  Zamyšlení
Léčivé účinky konopí? Prokázané u mnoho nemocí - anotační fotoMarihuana. Co se vám asi tak vybaví pod tímto slovem? Asi nějací fěťáci, potulující se po městě jen za tím jediným, co je v životě (dá-li se tomu ještě vůbec říkat život) těší. Téměř každý den dostáváme ze všech stran mediální masáž, kde nám neustále říkají, jak objevili pěstírny, jak někdo někoho napadl pod vlivem, jak někdo udělal bůhvíco. A ano, je to příšerné! Ale ne jenom tyto pochybné existence, ale i to, že se díky vlivům z médií z marihuany stává jen "ta droga".
Marihuana je přeci rostlina jako každá jiná...a má i své léčivé účinky. V dnešní době jsou hojně (nebo nevím, jestli přímo hojně, každopádně jsou) vyráběny masti, kapky nebo co já vím ještě pro léčbu nejrůznějších nemocí od revmatismu až po lupénku.


Za tu zakázanou marihuanu se považuje ta, která se získá usušením a má nad 0,3 % THC. Tato látka je to, za čím ti fetoši jdou, ale nikdo se nedívá na ty ostatní látky, co rostlina má. Technické konopí (konopí seté) je jediným legálně pěstovaným druhem pro již zmíněné zdravotní účely, ale také pro potraviny a kosmetiku. Pro představu mohu ještě vyjmenovat pár produktů i jejich účinnost, toto se bude líbit zejména dívkám: Konopný olej posiluje vlasy, nehty i kůži a konopný panenský olej je doporučován do zálivek a salátů. Snad ani nemusím zmiňovat čaj, připravovaný z konopných lístků. Vyrobit si také můžete můžete vlastní mast přidáním lístků do vazelíny, ale vyzkoušené to nemám. Já totiž nijak nemocná nejsem, takže nemám potřebu zkoušet takovéto přípravky. Na kosmetiku se u mě možná dostane, pokud se naskytne příležitost. Ale kouření či šňupání marihuany je naprosto pasé! Jednak nepotřebuji, aby ze mě byla troska a druhak mi nepřijde správné takto zneužívat jinak velice užitečnou rostlinu.
Nechtěla jsem na toto téma psát žádný román, spíš jen svůj krátký a výstižný názor, takže abych to shrnula: Marihuana je dobrá pro nemocné, kteří využívají takové preparáty pro uzdravení. O těch ztracených existencích neradno si povídat, ostatně, snad všichni máme nějaké zkušenosti s takovými lidmi. Takže, co jsem chtěla říci? Nenahlížejme na marihuanu jako na pouhou špatnou drogu, ale na to, že dokáže lidem pomoci jako třeba nic jiného...
Vygooglujte si to, protože je to dost zajímavé a obsáhlé téma, dobrých článků je spousta.
Článek přizazen k tématu týdne na blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 16. května 2013 v 16:50 | Reagovat

Hodně mi vypadávají vlasy, takže bych ten olej i ráda zkusila :) až ho někde objevím.

Mimochodem, moc pěkný článek. Hodně výstižný a.. vlastně, pěkně píšeš :)

2 glammie glammie | Web | 18. května 2013 v 10:29 | Reagovat

[1]: Ahoj Terko, díky za pochvalu:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.