Mluviti stříbro, mlčeti zlato

29. května 2013 v 19:03 |  Zamyšlení
Nejsem introvert, respektive: nebývala jsem, ale udělala ho ze mě tahle společnost. Dennodenně jsem ve společnosti lidí s měkkčím mozkem, takže nemám potřebu se nějak zásadně projevovat, jelikož to snejně nemá cenu a já alespoň šetřím hlas, nervy a lépe se tak soustředím na práci (tou prací myslím studium).
V mimoškolních aktivitách se projevuji o něco více, když se mi chce. Pečlivě si vybírám to, s kým a o čem mluvím. I tak jsem ale schopná se rozpovídat před člověkem, se kterým moc času netrávím (pokud mám jistotu, že nic nevykecá).
Dnes tomu tak nebylo. Po náročném dni jsem toho měla tak akorát dost. Na svou zájmovou činnost chodím prakticky z donucení, ale zjevovat se tam musím. A dnes nás tam bylo málo. Všichni dělali, co mají (vyráběli různé doplňky) a u toho si povídali. Občas jsem taky prohodila pár slov, ale ne moc. Tito lidé mě nezajímají a zajímavá nejsou ani témata, o kterých se baví (i společně s učitelem). To, že tam takhle kolektivně pomlouvají, bych ještě překousla. Chvílemi tam bylo ticho jako v hrobě, ale ani tak jsem neměla potřebu nic říci. Ani jsem se nechtěla zapojovat do žádné konverzace. Asi jsem vypadala dost duchem nepřítomna, když jsem za sebou zaslechla něco typu: "Ona je taková zvláštní, ani neví, že si tu o ní povídáme, vidíte?"
Samozřejmě to nebylo doslovně. A já? Nic. Jen jsem poslouchala. Víte, mlčet někdy není špatné. Dozvíte se spoustu zajímavých věcí. Lidi totiž zapomenou, že tam vůbec jste a povídají o všem možném. Zato kdybych do rozhovoru zasáhla, už o nějaké informace přijdu. Je to i trochu taktika. Navíc, já v mlčení vidím ještě jednu výhodu: Více vážíte slova a neříkáte samé kraviny (o něčem takovém je film 1000 slov). Proto, když někdy uvidíte nějakého takového zadumaného člověka, tak buď jsem to já (:D), anebo někdo, kdo slyší opravdu všechno (kort když je vás v místnosti pět a půl!).
Na takové lidi si dávám pozor, nikdy nevíte, co dokážete říct, když si myslíte, že vás nikdo neposlouchá. Jak se říká: I stěny mají uši (i oči).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.