Vulgarismus v ulicích

11. srpna 2013 v 20:03 |  Zamyšlení
Ahoj, opět jsem na scéně. Blog byl o května opuštěný a nevypadalo to s ním moc dobře, ale něco mě přimělo zase se ozvat. Budu se snažit se blogu věnovat, ale opravdu je toho dost a ne vždy je o čem psát...
Každopádně dnes jsem chtěla mluvit o vulgarismu a celkově o neslušnosti. Neříkám, že nemluvím sprostě, bohužel ano, díky nákaze této společnosti hlavně mezi mladými lidmi. Ale není to tak hrozné, mluvím tak jen když jsem opravdu naštvaná. Vulgarismus mezi teenagery bych nějak pochopila, tenhle věk je nejtěžší a navíc chtějí být všichni frajeři. Opravdu mě však zaráží výchova dětí ve vulgárním prostředí.


Nejsem žádná matka a ani jí nechci být, ale prostě vidím, že něco je špatně. Kupříkladu dnes jsem si to tak šla po městě, když za sebou slyším ženu s dítětem (normálně vypadající, žádní vagabundi) a drahá matička svému synáčkovi řekla "Už mě ne*er!"
V tu chvíli bych té ženské vlepila facku, ale nebudu se snižovat na jejich úroveň. Sprostá slova jsou ale rok co rok vnímána jako normální. A já se ptám, kde jsou ty doby, kdy se lidi před otázkou ptali, jestli se vůbec můžou otázat? (Např.: Mohu se zeptat, kde najdu nádraží?, dnes bychom se ptali: Kde najdu nádraží?).
Fajn, je to už spíš otázka etikety, ale nebyla by špetka slušnosti na místě? Bohužel, je velice těžké obstát v tomto světě a chovat se slušně. Lidi vás budou považovat za blázna. Ale víte co? Buďte blázni! Nenechte se strhnout proudem lidí s měkkým mozkem, kteří hltají každou kravinu z médií. Nebyl by svět s blázny hezčí?

Neslušnost v ulicích města se ale netýká jen špatných matek či pokřikujících puberťáků. Jde o zdi jak paneláků tak obchodů, jde o ničení majetku. Jde o graffiti. Někdo mi na to může říct "Je to umění, ty tomu nerozumíš," jenomže je třeba dělat rozdíly mezi uměním a čmáranicemi. Vlastně mám street art docela ráda, pro představu vám sem hodím třeba tohle:
Co opravdu nesnáším, je právě graffiti:
Opravdu nejde nechat své myšlenky jen na papíře? Ne. Obrázek výše jsou jakési klikyháky, ale nemluvím jen o tomhle, jako spíše o sprostých nápisech či obrázcích, o neonacismu a v neposlední řadě například o vyznáních lásky. Ha! To mě tak zajímá, jestli nějakej Pepa chodí s Ančou, anebo jestli ho nechala. Každý máme problém nebo potřebu se vyjádřit, ale jsou k tomu i jiné možnosti. Kreslit si doma na papír anebo počmárat vlastní dům. Nápisy si psát do deníčku a tak. Jde to i jinak a nemusíte hned klesat na úroveň primitiva. Toť vše, hezký zbytek dne/noci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.